iptv ile cccam arasındaki fark

iptv ile cccam arasındaki fark

Bugünde siz değerli takipçilerimiz için iptv ile cccam arasındaki fark nedir ne değildir diye başlayarak güzel bir konuya değiniyoruz. Güzel derken çok fazla sorulan ve merak edilen bir konu olduğu için.

iptv ile cccam arasında fark hem çalışma mantığı farkı hemde sistemi çok farklı olan bir o kadarda bir birine benzemekte bunun sebebi ise neredeyse aynı mantığa hizmet etmesi ayrıca bir birine benzer çalışması sebebiyle sanki aynı şeymiş gibi bilinmesi bunun yanı sıra sürekli bu sorunun sorulması ve merak edilmesi. Bunu aşağıda iki basamak olarak açıkladım.

iptv

iptv sistemi sadece internet bağlantısına ihtiyaç duyar bunun yanı sıra internet hızınız yüksek olmalı kesinti olmamalı en az 4 mega bit hız olmalı ayrıca bilgisayar, akıllı telefon, tablet, iptv özelliği olan cihazlar ile bir uygulama kullanarak başka bir şeye ihtiyaç duymadan istediğiniz tüm kanalları ve filmleri seyredebiliyorsunuz. Kısacası internet hızının vede kalitesinin önemi yüksek.

cccam

cccam sisteminde izlemek istediğiniz kanallara ayarlı çanak anten bulunması gerekli mesela almanya kanalları izlemek istiyorsunuz astra uydusu gerekli bununla birlikte internet bağlantısı ama hızının hiç bir önemi yok kesinti olmasın yeterli ve cccam özelliği bulunan bir receiver gerekiyor. örnek vermek gerekirse (yerli kanallar kapalı) astra hotbird gibi uydulardaki kanalları seyredebilirsiniz bu sistemde. Kısaca internet hızı önemli değil sadece kesinti olmasın sorun olmaz.

İşin özetine gelirsek iptv daha kolay ve daha çok seçenek mevcut cccam ise daha teferruatlı ayrıca sınırlı bir sistem ama çok yüksek çözünürlükte kanallar izlemek bu sistem sayesinde mümkün ama şuan için iptv de en yüksek yayın kalitesi (internet hızınız yüksekse) hd, 4k kalite izleyebilirsiniz.

iptv ile cccam arasındaki fark

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp