Iptv Nedir? ve IPTV nasıl kullanılır?

IPTV Nedir? Basit ve anlaşılabilir bir şekilde açıklıyoruz. IPTV terimi kullanılırsa, genellikle İnternet ve televizyon çevresinde döner. iptv nedir IPTV’nin tam olarak ne olduğunu ve IPTV’yi evde nasıl kullanabileceğinizi size söyleyeceğiz. Tabii ki, çok basit ve anlaşılabilir açıkladık.

ip tv nedir

  • iptv nedir? IPTV kısaltması “İnternet Protokolü Televizyonu” anlamına gelir. Bu, internet üzerinden televizyon yayınlamanın bir yoludur.
  • Evde televizyon izlemek istiyorsanız kablo, DVB-T, uydu ve IPTV ile yapabilirsiniz. TV sinyalini iletmek için IPTV İnternet’i kullanır.
  • İnternet çağında, İnternet üzerinden daha fazla veri gönderiliyor. IPTV’ye ek olarak, birçok hane, aramaların Internet üzerinden ve artık telefon hattı üzerinden sabit şebekeye gönderildiği IP telefonunu da kullanır.

iptv nasıl çalışır?

IPTV dijital kablo TV ile karşılaştırılabilir. Yine, özel bir alıcı – üstü kutu ( alıcı ) ve istenen sağlayıcı ile bir sözleşme gereklidir. Temel fark, iletim yolunun ayrı bir kablo ağı değil, mevcut İnternet altyapısı olmasıdır. Yerel olarak mevcut DSL, VDSL veya fiber optik bağlantılar gibi.

Kısaltması IPTV için üstelik duruyor “Internet-Protokoll-Fernsehen” yada ‘Internet Protocol Television’, olduğu kadar çevrilmiş. Film ve televizyon programları bu şekilde bir dijital veri ağı üzerinden iletilir. Tanımlama, İnternet üzerinden telefonla iletişim kurduğunda, VOIP, İnternet Protokolü (IP) kullanıldığını göstermektedir.

IPTV’nin bazen çağrıldığı gibi “DSL hattı üzerinden televizyon”, dünün TV’sinin izinden gitmeye hazırlanıyor. Teknolojinin yeni bir televizyon çağında kullanılma potansiyeli var. Aslında, yeni bir TV çağını haklı olarak ilan eden fırsatlar açıldı. Ayrıca, yıllarca internet ve televizyonun birleşmesi için genel olarak bir eğilim var. Bu arada, hemen hemen her yeni düz ekran TV internet uyumludur: “Smart TV” anahtar kelimesi.

IPTV nasıl kullanılır?

Aşağıdaki şema, tipik bir IPTV hanesindeki cihaz kurulumunu göstermektedir. Telefon jakına, kablosuz yönlendirici modem internet kablosu ile bağlanır. Bir ayırma sadece nadir durumlarda gereklidir. Tüm sağlayıcılar için (telekom dahil) artık salt IP telefona (All-IP) güveniyor. TV, telefon ve bilgisayar aşağıda belirtildiği gibi (V) DSL yönlendirici modeme bağlanır. Bilgisayarların, tabletlerin vb. Bağlantıları, WLAN üzerinden de kablosuz olarak kullanılabilir. İnternet erişimi ve telefonun neden listelendiğini merak ediyorsanız, aşağıdaki bölümü okumanızı öneririz.

Gerçek “IPTV”, bir DSL veya VDSL geniş bant bağlantısıyla gerçekleştirilen bir tür ek teklif olarak sunulur.

IPTV nasıl kullanılır

Bu nedenle, üç Alman IPTV sağlayıcısından birinde uygun bir komple pakete ihtiyacınız var . “A” sağlayıcı ve “B” sağlayıcısı olan DSL ile ayrı IPTV rezervasyonu yapmak mümkün değildir. Pratik olarak, internet erişimi, TV ve telefon için tüm temel ücretler teklifler kapsamındadır. Dahil olan genellikle bir Telefon. Bu, sabit bir ücret karşılığında türkiye sabit ağına sınırsız çağrı yapılmasına izin verir. Böyle üç şey dahil paketleri de denir Hepsi bir arada. Bu bir sağlayıcı ve bir fiyat anlamına gelir. Avantaj: Bireysel rezervasyonun aksine, genellikle tasarruf avantajlarından yararlanırsınız ve sözleşme ormanında daha fazla genel bakışa sahip olursunuz.

iptv server nedir?

Türkiye’de IPTV’nin 12 yıldan fazla süredir kullanılmasından sonra teklifler yavaş yavaş olgunlaşıyor. Müşterilerin sayısıyla ölçülen IPTV, bu ülkedeki hanelerde nispeten nadiren temsil edilmektedir. Sonuçta, 2018’in sonlarına gelindiğinde, 3,8 milyondan fazla tüketici IPTV’yi TV alımı için kullanıyordu. Eğilim yükselmeye devam ediyor.

Iptv Nedir? ve IPTV nasıl kullanılır?

Iptv Nedir? ve IPTV nasıl kullanılır?” hakkında 3 yorum

  1. Bu iptv server ne işe yarıyor diye hep merak ederdim güzel ve anlaşılır bir makale olmuş sağolun.

  2. Arkadaşlarım hep iptv konuşuyorlardı ve bende merak ediyordum. Sayenizde öğrendim teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
WhatsApp WhatsApp Canlı Destek