Iptv Teknolojisi Nedir?

Iptv teknolojisi, televizyon seyretmek daha çok göz atmaktan daha iyi olmaz mıydı? İzlemek istediğin programı, istediğin zaman ve nerede izlediğin gibi seçebildin? Bu, “talep üzerine” TV programları sunmak için İnternet teknolojisini kullanan IPTV (İnternet Protokolü Televizyonu) sözlerinden biri. iptv server O nasıl çalışır? Bizi ne getirecek? Yayıncılar ve telefon şirketleri bu yeni hizmetleri sunmada ne gibi zorluklarla karşılaşacak?

IPTV Nedir?

iptv server
Iptv nedir, bir TV izleyicinin bakış açısından, IPTV çok basittir: bir çatı anteni, uydu anteni veya fiber optik kablodan evinize giren yayın sinyalleri olarak TV programlarını almak yerine, onları akışa geçirirsiniz (hemen hemen aynı anda indirilir ve oynatılır). senin aracılığıyla internet bağlantısı. Bugün sahip olduğunuz bağlantı türünü değil, muhtemelen yalnızca 1–10 Mbps (saniyede milyon bit) (yaklaşık olarak her saniyede bilgisayarınıza giren ortalama bir romanda bulunan bilgi miktarı), iptv ancak 10 kat daha yüksek bir geniş bant hattı bant genişliği (bilgi taşıma kapasitesi) belki 10–100Mbps. Programı ya Bilgisayar veya bir set üstü kutu (Internet bağlantınız ile mevcut televizyon alıcınızın arasına uyan bir adaptör, gelen sinyalleri çözerek TV‘nizin Internet programlarını görüntüleye bilmesini sağlayın).

BBC iPlayer web sitesi, televizyon ve radyo programlarını talep üzerine sunar.

Fotoğraf: Son derece popüler British Broadcasting Corporation (BBC) iPlayer, talep üzerine video olarak bilinen bir IPTV türünün bir örneğidir (VOD). Son yedi günde (ve bazen daha uzun süre) bir düzine farklı TV ve radyo kanalında yayınlanan programları izleyebilirsiniz. Şu anda canlı yayınlar sunmuyor.

Iptv Teknolojisi Özellikleri

Iptv teknolojisi özellikleri, bir yayıncı veya telefon şirketi açısından ip tv biraz daha karmaşıktır. İzlemek istediğiniz tüm görüntüler için gelişmiş bir depolama sistemine ve kullanıcıların istedikleri programları seçmelerine olanak tanıyan web tarzı bir arayüze ihtiyacınız var. Bir izleyicinin bir program seçildiğinde sonra, akış, uygun bir formatta video dosyasını kodlamak için gerekiyor şifreleme Bunu (sadece kodlayan kişilerin şifresini çözme ve alma) şifrelenebilir, reklamları (özellikle program özgürse) yerleştirir ve Internet üzerinden bir kişiden (potansiyel olarak) binlerce kişiye veya milyonlarca kişiye bir zaman. Ayrıca, tutarlı bir şekilde yüksek kaliteli bir resim elde etmek için bunu nasıl yapmalısınız (özellikle programlamanızla reklam yayınlıyorsanız – çünkü ödeme yapan reklam verenlerin bekleyeceği şey budur).

Iptv Teknolojisi Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
WhatsApp WhatsApp Canlı Destek